Przejdź do treści »

Szukaj produktów

Witamy na oficjalnej stronie POWERbreathe

Astma

Asthma

 

POWERbreathe Medic daje astmatykom szansę na zmniejszenie uciążliwości symptomów zwiazanych z chorobą oraz poprawę jakości życia i kontroli nad chorobą bez dodatkowego wspomagania farmakologicznego.

Rola treningu mięśni oddechowych w astmie nie została zbadana aż tak szeroko jak u pacjentów z POChP, jednak dane jakimi dysponujemy w oparciu o pięć projektów badawczych jednogłośnie pozytywnie odnoszą się do skuteczności urządzenia i ćwiczeń mięśni oddechowych.1,2,3,4,5

Pacjenci zauważają osłabienie objawów duszności już po 3 tygodniach ćwiczeń, a także poprawę jakości życia. Najbardziej pozytywne aspekty prezentuje obserwacja w zakresie zmniejszenia liczby dni nieobecności w pracy/szkole (o ok. 95%), wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu (o ok. 75%) oraz użycie leków (o ok. 79%)2 przy regularnym, długotrwałym stosowaniu treningu mięśni wdechowych za pomocą POWERbreathe.

  • Badania kliniczne wykazały poprawę w zakresie symptomów astmatycznych nawet o 75% w ciągu 3 tygodni1
  • Pacjenci z astmą zauważyli poprawę jakości życia i zmniejszenie zapotrzebowania na leki nawet o 79%2

Reductionof ß2agonist useFig.1 Zmniejszenie zapotrzebowania na ß2-mimetyki


Źródła:

Research:

Linki do opisów prac badawczych oraz publikacji. Ponadto zamieściliśmy linki do artykułów opisujących tematykę związaną z ćwiczeniem mięśni oddechowych.

Badania wskazujące na pozytywny efekt treningu z POWERbreathebaner
baner