Przejdź do treści »

Szukaj produktów

Witamy na oficjalnej stronie POWERbreathe

Info dla pacjentów

Patient Information

 

Trening mięśni wdechowych (IMT) z POWERbreathe Medic to trening mięśni używanych podczas oddychania, który pomaga pacjentom cierpiącym na astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), duszność, zapalenie oskrzeli, mukowiscydozę, choroby serca, choroby nerwowo-mięśniowe, chorobę Parkinsona i urazy kręgosłupa.

Trenażer mięśni wdechowych POWERbreathe Medic stosowany w treningu IMT w Wielkiej Brytanii udostępniono na receptę.

Zostało klinicznie dowiedzione, że trening mięśni wdechowych (IMT), taki jak ten z użyciem POWERbreathe Medic:

 • Redukuje duszność
 • Podnosi siłę mięśni wdechowych (nawet o 45%)
 • Poprawia jakość życia w poważnych chorobach
 • Podnosi tolerancję na ćwiczenia w poważnych chorobach

Trening IMT z POWERbreathe Medic pomaga pacjentom

Duszność to częsty objaw chorób płuc i serca, a badania wykazały, że siła mięśni wdechowych ma bezpośredni wpływ na to, jak mocno możemy oddychać i jaką wówczas odczuwamy duszność.

 

POWERbreathe wykorzystuje wypróbowane i cieszące się zaufaniem zasady treningu oporowego mięśni wdechowych i może być uznany za „hantle dla przepony”. Kiedy mięśnie są przeciążane regularnie przez kilka tygodni, dostosowują się do obciążenia, a tym samym stają się silniejsze i bardziej odporne na zmęczenie. Uruchamianie silniejszych mięśni wdechowych wymaga mniejszego wysiłku podczas jakiejkolwiek czynności, zatem zadyszka / duszność ulega zmniejszeniu.3

 

Dlaczego pacjenci chcą używać POWERbreathe Medic

Pacjenci coraz częściej szukają alternatywy dla tradycyjnej terapii opartej na lekach. Dzieje się tak dlatego, że leki nie działają, lub dlatego, że pacjenci obawiają się skutków ubocznych ich działania. Inni po prostu chcą wypróbować alternatywne metody dodatkowo do swojej dotychczasowej terapii, aby uzyskać jeszcze większą kontrolę, na przykład nad astmą.

 

Co więcej, zostało wykazane, że doustna terapia sterydowa (ale nie wdychanie sterydów) stosowana w celu zwalczania zapalenia płuc w schorzeniach, takich jak astma czy rozedma płuc, powoduje osłabienie mięśni wdechowych. Słabość ta może pogorszyć funkcjonowanie płuc, ale można ją zwalczać przy pomocy treningu mięśni wdechowych. Należy przy tym zauważyć, że sterydy w inhalatorze nie osłabiają mięśni wdechowych.

 

POWERbreathe Medic – bezpieczny, szybki i łatwy w użyciu

Jedną z największych zalet POWERbreathe Medic jest to, że jest on łatwy i szybki w użyciu, a trening z tym urządzeniem został przebadany w bardzo wielu randomizowanych badaniach kontrolowanych2,4,5,6,7. Większość pacjentów potrafi stosować POWERbreathe Medic od razu po wyjęciu z opakowania, ale nawet ci, którzy potrzebują na początku pomocy, po kilku minutach nie mają już problemów.

 

Ponieważ organizm każdego jest inny, mechanizm obciążania POWERbreathe posiada szeroką gamę ustawień i pozwala intensyfikować treningi w miarę, jak mięśnie wdechowe stają się silniejsze.

 

 • POWERbreathe Medic zapewnia terapię bezlekową, bez skutków uboczych, która nie wchodzi w interakcje z innymi lekami.
 • POWERbreathe Medic dostępny jest z prostą, wyczerpującą instrukcją użytkownika.

Trening z POWERbreathe Medic

Trening z POWERbreathe Medic zajmuje jedynie 15 minut 2 razy dziennie przez pierwsze 12 tygodni, potem trening podtrzymujący efekty wymagany jest zaledwie 3 razy w tygodniu1, a efekty przychodzą szybko:

 

 • Redukcja zadyszki (duszności) już w ciągu pierwszych kilku dni
 • Mierzalna poprawa tolerancji wysiłkowej następuje już w ciągu trzech tygodni 2

Poproś pracownika służby zdrowia o zademonstrowanie działania POWERbreathe Medic

Wiele pielęgniarek opieki podstawowej, lekarzy rodzinnych i oddziałów leczenia astmy będzie posiadało zestaw demonstracyjny POWERbreathe Medic, aby pacjenci mogli sprawdzić, jak trenażer ten wpływa na mięśnie wdechowe.

 

Nowy, higieniczny, jednorazowy filtr ustnika dołączany jest do urządzenia, aby pacjent mógł:

 

 • Przekonać się czy będzie w stanie używać urządzenia, zanim zostanie mu ono przepisane
 • Poczuć opór, jaki urządzenie stawia mięśniom wdechowym
 • Poczuć, że POWERbreathe Medic jest przyjemny w użyciu

Zapytaj swojego lekarza rodzinnego o POWERbreathe Medic i zapoznaj się ze źródłami na jego temat, tj. Informacjami o POWERbreathe dla Pracowników Ochrony Zdrowia.

 

Źródła:

Badania:

Odnośniki do artykułów naukowych publikowanych w renomowanych czasopismach naukowych recenzowanych przez samych naukowców. Oprócz oryginalnych badań zamieściliśmy także niektóre artykuły poświęcone ćwiczeniu mięśni wdechowych, które zostały napisane przez ekspertów w tej dziedzinie.baner
baner