Przejdź do treści »

Szukaj produktów

Witamy na oficjalnej stronie POWERbreathe

Tenis i pokrewne

Racquet Sports

POWERbreathe – Lepsze wyniki w sportach rakietowych

  • Przyśpieszenie regeneracji w trakcie powtarzanych sprintów nawet o 7%
  • Poprawa siły mięśni wdechowych o 31.2%
  • Poprawa wytrzymałości mięśni wdechowych o 27.8%
  • Mniejszy wysiłek całego ciała w trakcie ćwiczen fizycznych

Trening mięśni wdechowych POWERbreathe a sporty rakietowe

Krótkie, intensywne okresy biegu, które charakteryzują tenis i inne sporty rakietowe, mają dużo wspólnego z innymi sportami wykorzystującymi powtarzalny sprint, takimi jak piłka nożna, rugby, koszykówka czy hokej. „Po intensywnym zrywie, np. w trakcie sprintu do piłki, oddychanie osiąga najwyższe wartości, powodując skrajną duszność wysiłkową. Aby gracze mogli kontynuować efektywną grę i utrzymać najwyższy technicznie poziom, nie mogą sobie pozwolić na osłabienie spowodowane oddechem”, wyjaśnia ekspert w dziedzinie nauk sportowych i fizjolog oddechu dr Alison McConnell.

Unikanie osłabienia spowodowanego dusznością nie jest jedynie kwestią sprawności fizycznej. Badania wykazały, że trening mięśni oddechowych za pomocą POWERbreathe poprawia szybkość regeneracji w trakcie próby z powtarzanym sprintem.

„Gracze, których badaliśmy i którzy przeszli trening oddechowy, potrzebowali mniej czasu na regenerację i byli szybciej gotowi do maksymalnego sprintu”, wyjaśnia  McConnell.  Wzmacnianie mięśni wdechowych powoduje także, że są one mniej podatne na zmęczenie.

Sporty rakietowe związane są z wykorzystaniem mięśni oddechowych przy naprężaniu i skręcaniu tułowia przy uderzaniu rakietą. Doświadczeni tenisiści wykorzystują swoje napełnione płuca do zamortyzowania uderzenia rakiety o piłkę, kontrolując wypuszczanie powietrza z płuc i optymalizując w ten sposób przenoszenie siły. Zmęczenie mięśni oddechowych zaburza tę kontrolę, ale można ją poprawić, wzmacniając mięśnie wdechowe.

Trening POWERbreathe koncentruje się specjalnie na mięśniach oddechowych, wzmacniając je o około 30-50%, znacznie poprawiając wyniki i pomagając wyeliminować zmęczenie oddechowe.

Aby mieć lepsze wyniki, trenuj mądrzej, a nie ciężej.

Źródła:

Badania:

Odnośniki do artykułów naukowych publikowanych w renomowanych czasopismach naukowych recenzowanych przez samych naukowców. Oprócz oryginalnych badań, zamieściliśmy także niektóre artykuły poświęcone ćwiczeniu mięśni wdechowych, które zostały napisane przez ekspertów w tej dziedzinie.

Trening mięśni wdechowych

Rozgrzewka i schładzanie (cool-down)

Zmęczenie mięśni wdechowych spowodowane ćwiczeniami

Różne

Artykuły przeglądowebaner
baner