Przejdź do treści »

Szukaj produktów

Witamy na oficjalnej stronie POWERbreathe

Pływanie

Swimming

1 produkt(ów)
Widok: Siatka Lista 
1 produkt(ów)
Widok: Siatka Lista 

POWERbreathe – Poprawia osiągi w pływaniu

  • Poprawa osiągów w pływaniu nawet o 3.5%
  • Poprawa siły mięśni wdechowych o 31.2%
  • Poprawa wytrzymałości mięśni wdechowych o 27.8%
  • Mniejszy wysiłek całego ciała w trakcie ćwiczeń fizycznych
  • IMT poprawia osiagi w pływaniu na 100 i 200 metrów1

Trening mięśni wdechowych POWERbreathe a pływanie

Wyczynowe pływanie stanowi jedno z większych wyzwań dla oddychania, gdyż pływacy muszą nabrać jak najwięcej powietrza w możliwie najkrótszym czasie, aby mogli ponownie ułożyć ciało w pozycji optymalnej do generowania siły napędowej.  Stanowi to olbrzymie obciążenie dla mięśni wdechowych (mięśni wykorzystywanych do wykonywania wdechów). Nie jest więc zaskoczeniem, że pływacy odczuwają znaczne zmęczenie tych mięśni.

Sytuację pogarsza fakt, że gdy leżymy w wodzie, mięśnie oddechowe są o 16% słabsze niż w pozycji pionowej. Oznacza to, że są mniej zdolne do generowania sił potrzebnych do szybkiego wykonywania wdechów. Ponadto, badania wykazały, że zmęczenie mięśni oddechowych zmniejsza dopływ krwi do innych mięśni, co może skutkować spowolnieniem ruchów w wyniku słabszego ich zaopatrzenia w tlen.

Badania wioślarzy i kolarzy wykazały, że wzmacniając mięśnie wdechowe poprzez ich trening, zmniejszamy stopień zmęczenia spowodowanego intensywnymi ćwiczeniami. W rzeczywistości zmęczenie prawie całkowicie mija. Badania wykazały także, że osiągi wioślarzy i kolarzy wzrosły nawet o 3,5%!

Trening POWERbreathe koncentruje się specjalnie na mięśniach oddechowych, wzmacniając je o około 30-50%, znacznie poprawiając wyniki i pomagając wyeliminować zmęczenie oddechowe.

Aby mieć lepsze wyniki, trenuj mądrzej, a nie ciężej.

Źródła:

Badania:

Odnośniki do artykułów naukowych publikowanych w renomowanych czasopismach naukowych recenzowanych przez samych naukowców. Oprócz oryginalnych badań, zamieściliśmy także niektóre artykuły poświęcone ćwiczeniu mięśni wdechowych, które zostały napisane przez ekspertów w tej dziedzinie.

Trening mięśni wdechowych

Rozgrzewka i schładzanie (cool-down)

Zmęczenie mięśni wdechowych spowodowane ćwiczeniami

Różne

Artykuły przeglądowebaner
baner