Przejdź do treści »

Szukaj produktów

Witamy na oficjalnej stronie POWERbreathe

Pytania najczęściej zadawane na temat POWERbreathe (FAQ)

W razie jakichkolwiek pytań, na które poniżej nie udzielono odpowiedzi, należy skontaktować się z producentem, tak jak i w przypadku sugestii dotyczących usprawniania POWERbreathe lub w razie jakichkolwiek problemów z użytkowaniem urządzenia. Informacja zwrotna od użytkowników jest dla nas i innych użytkowników bardzo cenna i pomocna.

FAQs

NA TEMAT POWERBREATHE

Jak często należy używać POWERbreathe?

Aby trening był efektywny, należy wykonywać 30 wdechów dwa razy dziennie. W przypadku stosowania POWERbreathe Medic, należy postępować zgodnie z wytycznymi konsultanta.

Czy zawsze już trzeba trenować dwa razy dziennie?

Nie, po 4-6 tygodniach regularnych treningów mięśnie oddechowe będą na tyle usprawnione, że duszność powinna być mniejsza. Na takim etapie poleca się stosowanie reżimu treningowego 30 oddechów dwa razy dziennie, co drugi dzień, aby podtrzymać efekt poprawy. Gdy używa się POWERbreathe Medic, należy postępować zgodnie ze wskazówkami konsultanta.

Czy korzyści płynące z treningu ustaną, gdy się go przerwie?

Powiedzenie, że „organ nieużywany zanika”, dotyczy mięśni wdechowych tak samo jak innych grup mięśni. Gdy przerwie się trening, mięśnie znowu staną się słabsze.

Czy trening z POWERbreathe jest bolesny?

Nie, nie powinien sprawiać bólu. Powinno czuć się opór podczas wdechu, ale gdy pojawi się ból podczas użytkowania POWERbreathe, należy przerwać trening i skonsultować się z lekarzem.

Czy można używać POWERbreathe, gdy jest się przeziębionym?

Zalecamy nie używać urządzenia podczas przeziębienia, zapalenia zatok lub infekcji dróg oddechowych, dopóki objawy nie ustaną.

Czy POWERbreathe może być stosowany przez dzieci?

POWERbreathe nie powinien być stosowany przez dzieci do 3. roku życia (ponieważ składa się z małych elementów, które mogą zostać połknięte), a osoby poniżej 16. roku życia powinny stosować POWERbreathe pod opieką dorosłych.

Czy można go wkładać do zmywarki i kuchenki mikrofalowej?

Nie, nie należy myć urządzenia POWERbreathe inaczej, niż w sposób opisany w Instrukcji użytkownika

Jakich środków myjących/sterylizujących należy używać?

Zalecane są tabletki myjące (sterylizujące) POWERbreathe. Można również używać roztworu do mycia sprzętu, który ma kontakt z jamą ustną, takiego jak do mycia butelek dla dzieci. W razie wątpliwości należy skonsultować się z farmaceutą.

Podczas treningu z POWERbreathe Classic nie czuć oporu, mimo że zawór regulacji i opór są ustawione odpowiednio. Dlaczego tak się dzieje?

Powodem może być przesunięcie rękawa, który przykrywa zawór regulacji urządzenia. Podczas wdechów,a szczególnie podczas intensywnych  sesji treningowych, rękaw może się czasem przesunąć i przesunąć dźwignię na skali, otwierając zawór. Należy wówczas naprostować  rękaw. Można również chwycić urządzenie od góry, aby rękaw nie przesuwał się. Podczas bardzo intensywnego treningu, można całkiem usunąć rękaw i trzymać tylko górną część urządzenia.

 

NA TEMAT TRENINGU MIĘŚNI WDECHOWYCH/WYDECHOWYCH

Skoro większość pracy oddechowej wykonują mięśnie wdechowe, czy jest jakikolwiek sens ćwiczenia mięśni wydechowych?

Nie, do dziś żadne badania nie wykazały, że trening mięśni wydechowych poprawia osiągi zdrowych młodych osób.

Mówi się, że trening mięśni wydechowych działa tak samo jak trening mięśni wdechowych, czy to prawda?

Nie, do dziś żadne badania nie wykazały, że trening mięśni wydechowych poprawia osiągi zdrowych młodych osób.

Czy faktycznie trening mięśni wdechowych w połączeniu z treningiem mięśni wydechowych przynosi podwójne efekty?

Nie, dodanie ćwiczeń wydechowych w rzeczywistości osłabia efekty treningu wdechowego.

Czy dodanie ćwiczeń wydechowych podnosi korzyści płynące z treningu wdechowego?

Nie, ponieważ oddychanie poprzez opór podczas wydechu uniemożliwia wykonywanie mocnych wdechów, a zatem mięśnie wdechowe nie są ćwiczone efektywnie.

Czy to prawda, że trening wydechowych nie działa? Dlaczego tak się dzieje?

Najprawdopodobniej dzieje się tak dlatego, że wzmacnianie mięśni wydechowych nie zmniejsza wysiłku oddechowego, dodatkowo mięśnie wydechowe (mięśnie brzucha) są już odpowiednio ćwiczone, zatem prawdopodobnie nie wywołują refleksu metabolicznego, który ogranicza przepływ krwi w kończynach.

Czy trening wdech/wydech jest skuteczny?

Tak, ale tyko wdechowa cześć treningu jest efektywna, zatem można podjąć tylko trening wdechowy.

 

GDZIE POZA WIELKĄ BRYTANIĄ MOŻNA KUPIĆ POWERBREATHE

Nie mieszkam w Wielkiej Brytanii, dlatego nie mogę kupić urządzenia z brytyjeskiej strony internetowej. Gdzie znajdę przedstawiciela POWERbeathe w Polsce?

POWERbreathe posiada sieć międzynarodowych dystrybutorów i przedstawicieli, od których można nabyć produkty POWERbreathe. Należy kliknąć Wybierz region (Change Region),aby odnaleźć najbliższego przedstawiciela POWERbreathe.

Co zrobić w przypadku, gdy mój kraj nie jest wymieniony na liście przedstawicieli POWERbreathe? Jak zamówić urządzenie?

Należy skontaktować się z nami, aby ustalić możliwość wysyłki do takiego kraju.baner
baner